Víte, kolik centimetrů sněhu napadne na Štědrý den? Vsaďte si

Praha – S blížícími se vánočními svátky propadá řada lidí hráčské vášni. Věří totiž, že vyhrají peníze ve sportce nebo díky správnému tipu na sportovní utkání. Před Vánoci navíc roste zájem i o netradiční sázky a sázkové kanceláře na něj ochotně odpovídají. Vsadit si tak lidé mohou na počasí nebo například na výsledek dnešního hlasování o důvěře vlády.

Sázet se dá i na teplotu silvestrovského počasí

Před Vánoci se mnoho sportovních zápasů neodehrává. Už tak vysoký zájem Čechů o sázení přesto roste. Sázkové kanceláře ho ještě živí vypisováním netradičních sázek. U Tipsportu se například dá vsadit na to, kolik centimetrů sněhu napadne na Štědrý den na Václavském náměstí. Hádat mohou Češi i teplotu silvestrovského počasí.

Sázkami však v současnosti hýbe politika. Češi sází na výsledky dnešního hlasování o důvěře vládě. Tipnout si ale mohou i jak to u nás bude vypadat na Nový rok. Tipsport se například sázkařů ptá, zda zůstane Petr Nečas v čele vlády.

Češi před Vánoci na sázkách nešetří

Ani před Vánoci není pro Čechy problém vsadit vysoké částky. Na výsledky pořadu StarDance si například jeden sázkař ze severu Moravy podle mluvčího Tipsportu Lubomíra Ježka vsadil sto tisíc korun. Tipnul si přitom, že soutěž vyhraje Pavel Kříž spolu se svou taneční partnerkou Alicí Stodůlkovou, kteří nebyli favority soutěže. Na takový výsledek si vsadilo pouhých dva tisíce lidí z celkových 15 tisíc. Sázkaři z Moravy se však risk vyplatil. Jeho výplata činila 200 tisíc korun.

Silný zájem Čechů o sázení v posledních letech podpořilo i internetové tipování. Podle Ježka vzrostly letos celkově prosázené částky oproti loňskému roku o desetinu. Od roku 2008 potom lidé sází o 40 až 50 procent více. Na internetu přitom sázejí lidé mladší, kteří většinou nemají mnoho času. Obvykle jsou i vzdělanější. Do kamenných poboček naopak často zavítá sázkař ve věku 40 až 50 let, který si potom rád zajde do restaurace, kde s pivem v ruce zhlédne přímý přenos utkání, na které vsadil, tvrdí Ježek.