Juračka: České pulty obsahují dostatek českých potravin

Praha - Pulty tuzemských obchodů obsahují ve významném zastoupení základní potraviny českého původu, navíc u některých druhů jejich podíl činí více než 90 procent. Informace vyplývají z průzkumu, který provedla pro Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Vysoká škola ekonomická v Praze. Podle prezidenta svazu Zdeňka Juračky činí podíl některých základních potravin tuzemského původu v maloobchodních sítích i více než 90 procent. Ovšem takto optimisticky současnou situaci rozhodně nehodnotí zemědělci. Ti naopak oponují, že dovozy potravin do Česka vzrostly až několikanásobně po vstupu země do Evropské unie.

Průzkumu bylo v prosinci podrobeno pět obchodních řetězců a zaměřen byl na pět druhů základních potravin. „Dohodli jsme se, že obchodní řetězce odhalí své prodeje zboží, které má původ v České republice,“ uvedl Juračka, podle kterého tak obchodníci chtějí vyvrátit tvrzení, že preferují potraviny zahraničního původu.

Podle Juračky například z průzkumu vyplývá, že mléko tuzemského původu se na celkových tržbách v závislosti na tučnosti podílí v rozmezí od 90 do 100 procent. Naopak máslo českého původu se podílí na tržbách necelými 47 procenty, přičemž zbytek připadá na máslo ze zahraničí.

Kuřata jsou vesměs česká

Průzkum také odhalil, že téměř 100 procent kuřat a kuřecích dílů chlazených vzduchem pochází z Česka a v případě mražených celých kuřat se česká kuřata podílejí na tržbách 98 procenty. U mražených kuřecích dílů má domácí produkce podíl na celkových tržbách 83 procent. Vejce českého původu se podílejí na tržbách 35 procenty, vejce zahraničního původu 37 procenty a vejce označená nápisem „Vyrobeno v EU“ mají 28procentní podíl.

Průzkum zatím nezjišťoval například zastoupení vepřového masa, jelikož podle Juračky je určení původu komplikovanější a metodiku VŠE na něj zatím nebylo možné uplatnit. Vepřové maso patří mezi citlivé komodity. Loni se do Česka dovezlo 177 tisíc tun vepřového masa, což je zhruba 40 procent spotřeby. Pokud se podle zemědělců částečně nevyrovnají podmínky českých chovatelů s těmi z Evropské unie, klesne letos soběstačnost Česka u vepřového masa pod 50 procent.

Veleba: Do ČR se dováží stále více mléčných výrobků a masa

Ovšem dle slov prezidenta Agrární komory Jana Veleby dovozy potravin do Česka v posledních letech výrazně rostou. Dováží se například stále více mléčných výrobků či masa. Import vepřového od roku 2003 do loňska vzrostl více než šestkrát na téměř 180 tisíc tun a dále se zvyšuje. Více než polovina ze zhruba 40 kilogramů vepřového masa, které obyvatel ČR ročně sní, bude tak letos pocházet z dovozu, dodal Veleba.

Prezident Agrární komory upozornil, že do země se dováží také stále více másla, sýrů a tvarohů. Zatímco rok před vstupem ČR do EU dosáhly dovozy másla 5 000 tun, loni to bylo více než čtyřnásobné množství. Zvyšování dovozů potravin vede podle Veleby k omezování jejich tuzemské výroby a tím k pokračujícímu útlumu zemědělské produkce.

Je logické, že rostoucí podíl zahraničních výrobků na českém trhu se zemědělcům a potravinářům nelíbí. V poslední době proto zahájili všemožné aktivity, jejichž pomocí chtějí tento stav zvrátit. Veleba odhaduje, že do tří až pěti let by v důsledku různých propagačních kampaní mohl vzrůst podíl českých výrobků až o desetiprocentní hodnotu.

Kuřecí maso
Kuřecí maso
Více fotek
  • Kuřecí maso autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2155/215487.jpg
  • Mlékárna autor: ČTK, zdroj: ČTK http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/16/1506/150570.jpg