Japonci nekupují zajíce v pytli, ale překvapení ve šťastných taškách

Tokio – První dny nového roku jsou už téměř tradičně spojeny s výprodeji a výhodnými nabídkami. Ani Japonci si nenechají fronty v obchodech utéct a v první otevírací den se jich na nákupy vydávají tisíce. V Japonsku ale mají jednu specialitu. Podle novoroční tradice lidem totiž obchody nabízejí překvapení. To, co nakoupili, zjistí až doma. Z obchodů si tak odnášejí „šťastné tašky“.

Japonce v taškách čeká zlevněné překvapení

Podle pozorovatelů se dnes do ulic vydalo mnohem více lidí než obvykle. Všichni chtějí nakoupit za tak výhodných podmínek. V tom, po čem v obchodech sáhnou, ale už mají jasno. Ať už je totiž v tašce cokoliv, je to hodně zlevněné. Sleva na zboží uvnitř dosahuje obvykle čtyřicet až šedesát procent.

Nakupující Julie Delligan:

„Tyhle krásné hodinky jsme tady viděli ve slevě. Stály mnohem víc, než kolik jsme zaplatili za celou tuhle tašku. Takže všechno ostatní, co v té tašce je, máme zadarmo - včetně peněženky od Gucciho.“

Tašku si přitom může koupit téměř každý. Nejlevnější tašky se dají pořídit za 25 dolarů, tedy ani ne za 500 korun. V nejdražších taškách naopak mohou zákazníci nalézt i safírové šperky, které mají oslavovat britskou královskou svatbu. Zájemce si ale za takovou tašku připlatí. Vyjde totiž na skoro deset milionů korun.

Obchodníci věří, že jim tradice šťastných tašek pomůže v lednu vydělat. Celkově totiž vyhlídky japonské ekonomiky v novém roce příliš dobré nejsou.

Vyrobené u příležitosti britské královské svatby
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24