Bojíte se letištních skenerů? Kupte si „neprůhledné“ prádlo

Praha – Tělesné skenery používané na letištích už nemusí tolik stresovat stydlivé turisty – na trh se dostává speciální spodní prádlo, které zakryje partie, které jen neradi ukazujeme cizím lidem. Je navrženo tak, aby zároveň neomezovalo bezpečnostní složky na letištích a nedávalo možnost teroristům přenést na palubu výbušninu nebo zbraň.

Speciální prádlo dokáže zamaskovat tvary lidského těla, tak aby nebyly vidět třeba bradavky nebo penis, ale pearcing nebo jiné předměty, které by mohly ohrozit bezpečnost na palubě letadla, ano. „Jsou navrženy tak, aby byly rozumným kompromisem pro turisty i bezpečnostní agentury na letištích. Lidé si přeci musí chránit důstojnost, na druhou stranu chápu, že je bezpečnost taky hodně důležitá,“ popisuje vynálezce speciálního prádla Marc Carey.

Tajemství speciálního prádla je v barvě, přes kterou letištní skenery neproniknou. Samotné prádlo je bavlněné a intimní partie zakrývají emblémy – buďto smajlík, nebo americká hvězda. V nabídce je „neprůhledné“ spodní prádlo jak pro ženy, tak i pro muže. „Už jsme to zkoušeli i v provozu - za posledních pár víkendů jsme neměli jediný problém. Vypadá to, že je oblečení velmi dobře přijímáno,“ uvedl Carey.

Se skenováním pasažérů začala letiště ve Spojených státech. Tělesné skenery, kterým nezůstane nic skryto, se už ale rozšiřují i do Evropy. Úřady se brání tím, že opatření jsou nutná, hrozby teroristických útoků jsou totiž čím dál častější. Přísnější opatření na letištích platí i pro nákladní lety.

"Neprůhledné" prádlo
„Neprůhledné“ prádlo
Více fotek
  • „Neprůhledné“ prádlo autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2221/222018.jpg
  • „Neprůhledné“ prádlo autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2221/222017.jpg
  • „Neprůhledné“ prádlo autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2221/222019.jpg