Česku hrozí další arbitráž, tentokrát 12miliardová

Praha - Nad Českem se vznáší oblaka s další velkou arbitráží. Na ministerstvo financí totiž doputovalo oznámení o existenci sporu od společnosti Washington Investment Company LLC (WIC). Firma vyčíslila ušlý zisk na 12 miliard korun. Spor údajně souvisí s IT zakázkami pro státní podnik Lesy ČR, jak dnes uvedl server Ekonom.cz.

„Mohu potvrdit, že jsme dostali dvě oznámení o sporu od této společnosti s vyčíslením údajně ušlého zisku. Zatím se s nimi seznamujeme,“ prohlásil bez dalších podrobností mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

WIC přitom podala ještě druhé oznámení, škodu zatím v tomto případě nevyčíslila. Kauza údajně souvisí s postupem finančního úřadu Praha 4 vůči této společnosti. „Po oznámení sporu vždy běží lhůta šesti měsíců a pak se rozhoduje, zda bude skutečně zahájena arbitráž,“ uvedl poradce ministra financí Radek Šnábl, jenž má na starosti tyto spory.

Washington Investment Company je součástí skupiny WIC group - aktivně působí v USA, mnoha zemích střední a východní Evropy i Asie. Investiční společnost WIC je vlastněna americkým kapitálem. Vyjádření jejích zástupců se Ekonomu nepodařilo získat.