Test odhalil kečupy z plesnivých rajčat a z jablek

Praha – Kečupy, které jsou k dostání na tuzemském trhu, často obsahují nebezpečné mykotoxiny a někdy i pesticidy. Upozornil na to spotřebitelský časopis dTest, který nechal zkontrolovat 22 kečupů, a ve všech odborníci zjistili mykotoxiny. Naopak prokázat přítomnost rajčat bylo u některých výrobků složitější.

„Ačkoliv se jednalo jen o stopová množství různých druhů mykotoxinů, vypovídají o tom, že výrobci si s kvalitou surovin hlavu často nelámou,“ uvedla šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová. Přítomnost těchto látek podle ní svědčí o tom, že rajčata, ze kterých byl kečup vyroben, byla plesnivá nebo nahnilá.

Hodnocení přítomnosti pesticidů, tedy látek k tlumení a hubení škůdců, dopadlo o něco lépe. Ale i v tomto ohledu nebylo devět vzorků zcela bezvadných. Pesticidy přitom poškozují lidské zdraví. Mohou být příčinou širokého spektra zdravotních problémů včetně poruch nervového systému, poškození plic nebo reprodukčních orgánů. Mohou tak způsobit dysfunkci imunitního a hormonálního systému nebo rakovinu. Pesticidy zvláště ohrožují děti.

dTest hledal v kečupech rajčata, leckde je ale nenašel

Ve zkoušce zaměřené na podíl rajčat v kečupu šest výrobků dopadlo špatně. Vyhlášku ministerstva zemědělství, která stanovuje minimální podíl rajčatové suroviny v kečupu, se totiž někteří výrobci snaží obcházet úpravou názvu například na „kečupová omáčka“. Z testovaných výrobků to byly Tesco value Mild Ketchup, Kečupová omáčka jemná a Tomato Kečupová omáčka jemná.

„Jak jsme zjistili, rajčata se v kečupu nejčastěji nahrazují levnější jablečnou dření, karotkou nebo cibulí, běžný je i přídavek cukerných sirupů ze škrobu či modifikovaných škrobů,“ podotkla Rozová.

Senzorické hodnocení bylo zaměřeno nejen na celkovou chuť kečupu, ale také na vzhled, konzistenci, barvu a intenzitu rajčatové chuti. Zpravidla se přitom podle Rozové prokázalo, že čím vyšší množství rajčat kečup obsahuje, tím lepší má chuť a že různé náhražky či koření se přirozené chuti rajčat nemohou vyrovnat.

Vyšší cena na kvalitnější výrobek ukazovat nemusí

Zároveň také platí, že kvalitní kečupy nemusí být drahé. Nejlepšími výrobky v testu byly značky Kand, Ketchup sladký, extra (50 Kč / 1 kg) a Lidl Mikado, Kečup jemný (40 Kč / 1 kg). Naopak dva ze tří nejdražších testovaných výrobků – Heinz rajčatový kečup jemný (88 Kč / 1 kg) a Tesco Organic/Bio rajčatový kečup (96 Kč / 1 kg) – získaly pouze uspokojivé hodnocení.