Benzinky minulý týden opět zdražily

Praha - Motoristi si v uplynulém týdnu u čerpacích stanic opět připlatili. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se v průměru zvýšila o dva haléře na 34,73 koruny za litr a nafta o 12 haléřů na 34,63 koruny za litr. Nerostla pouze cena LPG, jak vyplývá z dnešních údajů Českého statistického úřadu.

O haléř byl dražší Benzin Special 91, a řidiči ho tak mohli koupit v průměru za 33,99 koruny za litr. Plyn LPG stál v porovnání s předcházejícím týdnem o čtyři haléře méně, v průměru 16,76 koruny za litr.

Na cenách se podle analytika Petra Čermáka ze společnosti Colosseum odrazil vliv oslabující koruny z předchozích týdnů a růst distribučních marží. V příštích dnech očekává růst cen ropy a i tedy zdražení pohonných hmot.

Naopak analytik Miroslav Novák ze společnosti Akcenta CZ očekává do konce roku mírné snížení cen. Pokles by podle něj měly přinést nižší ceny ropy: „V následujících měsících lze předpokládat postupný pokles cen Naturalu 95 k hranici 34 korun za litr.“

Podle pondělních údajů společnosti CCS Natural 95 zlevnil o šest haléřů na 34,69 koruny za litr a cena nafty vzrostla o 18 haléřů na 34,42 koruny za litr.