Letiště a ČSA budou mít nové vedení, personálních rošád bude víc

Praha - Ve státních firmách proběhne personální rošáda. Letiště Praha a České aerolinie budou mít nové vedení. Podle informací České televize by se výměna na nejvyšších postech měla odehrát už tento týden. A tím to nekončí. Nové vedení by mohly mít i Lesy ČR a České dráhy.

Šéfem Letiště Praha byl čtyři roky Miroslav Dvořák. Nyní zřejmě skončí. Podle informací České televize by ho měl nahradit dosavadní vrchní ředitel Jiří Pos. Dvořák přijde i o post prezidenta ČSA, kde by ho měl vystřídat Philippe Morrels. Personální změny ale nechce vedení firmy komentovat. „V jaké podobě ke změnám dojde, také záleží na úřadu pro hospodářskou soutěž,“ tvrdí mluvčí ČSA Hana Hejsková. Právě ten totiž musí schválit spojení obou firem do společné skupiny. Dvořák ale letectví úplně neopustí, bude stát v čele českého aeroholdingu.

O křeslo se bojí i šéf Lesů ČR

Další křeslo se houpe pod šéfem Lesů ČR Svatoplukem Sýkorou. Nový ministr zemědělství Bendl si nechal udělat rozbor tendrů na těžbu a prodej dřeva. "Pana generálního neznám tak dobře a tak dlouho, abych mohl říct, že má mou důvěru. Pokud by instituce, kterou řídí a za kterou nese odpovědnost dílem i ministr zemědělství, nefungovala tak, jak má, nebude ministr váhat s nějakým personální řešením, sdělil Bendl.

Tím ovšem změny ve státních firmách nekončí. Spekuluje se, že dalším na řadě by mohl být generální ředitel Českých drah Petr Žaluda.