Pražská teplárenská od listopadu zdraží

Praha - Pražská teplárenská z důvodu rostoucích cen zemního plynu zdraží  od listopadu dodávky tepla. Roční průměrná cena se odběratelům tepla z lokálních plynových zdrojů společnosti zvýší o 4,5 procenta. Na druhou stranu odběratelům z teplárenské soustavy, v níž se teplo vyrábí z hnědého a černého uhlí, zemního plynu a spalováním odpadů, se roční průměrná cena tepla zvyšuje o 0,8 procenta.

Pro průměrnou pražskou domácnost se průměrná roční cena gigajoule zvýší v závislosti na lokalitě přibližně od tří do 24 korun. Jak uvedl mluvčí Pražské plynárenské Martin Pavelka, i přes tento nárůst ceny tepla od společnosti odpovídají celorepublikovému průměru.

Martin Pavelka, mluvčí Pražské plynárenské 

„Tato zvýšení jsou stále podstatně nižší než zvýšení cen zemního plynu dodávaného přímo od plynárenských společností, což jednoznačně prokazuje výhodnost soustav centrálního zásobování teplem oproti individuálnímu vytápění.“


V současnosti Pražská teplárenská disponuje 39 tepelnými zdroji, teplárenskými sítěmi o celkové délce 696 kilometrů. Tepelnou energií zásobuje zhruba 260 tisíc domácností, řadu průmyslových podniků, účelových zařízení a institucí. Hlavním předmětem činnosti je výroba tepelné a elektrické energie. Elektrickou energii dodává Pražská teplárenská do pražské elektrizační soustavy.