KIT digital ve 3. čtvrtletí poprvé vykázala zisk

Praha - Výrobce softwaru pro správu internetového videa KIT digital vykázal ve 3. čtvrtletí po předchozích ztrátách poprvé zisk 4,8 milionu dolarů (téměř 90 milionů Kč). Výnosy se meziročně zvýšily o 124 procent na 62,3 milionu dolarů (1,15 miliardy Kč). Na zisku se negativně projevily náklady na restrukturalizaci firem KickApps, Kyte a Kewego, které KIT koupila v prvním pololetí letošního roku.

Podle předsedy představenstva Kaleila Isazy Tuzmana společnost ukázala, že dokáže generovat silný růst tržeb a zároveň se jí daří zvyšovat provozní efektivitu.

0„Začali jsme generovat zisk a zaúčtovali jsme zbývající restrukturalizační náklady nakoupených firem. To nám v budoucnu umožní vytvářet silnou hotovost, kterou ke konci 4. čtvrtletí odhadujeme nejméně na 2,5 milionu dolarů měsíčně,“ říká Tuzman.


Firma očekává v posledním letošním čtvrtletí zvýšení ziskovosti z 0,11 USD na akcii ve třetím čtvrtletí na 0,33 USD. V příštím roce chce zvýšit výnosy z letošních 238 milionů dolarů na 300 milionů USD a vykázat čistý zisk na akcii 1,45 USD.

KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má přes 2 400 firemních zákazníků ve více než 50 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze a New Yorku. Akcie KIT digital se obchodují na americké burze Nasdaq a na pražské burze.

Zisk Kit digital
Zisk Kit digital