Jágr má pomoci Sazce obnovit důvěru sázejících

Praha - Sazka se chce stát tím, co bývala před prodělanou krizí. Spouští proto novou televizní reklamní kampaň. Je jí Jaromír Jágr. Společnost si od něj slibuje, že obnoví důvěru sázejících. To by mělo pomoci zvýšit také tržby, které jsou nyní na 70 milionech korun týdně, a nedosahují tak ani poloviny úrovně z minulého roku. Do konce roku by měly podle plánů nového vedení stoupnout na 85 až 90 milionů týdně a v příštím roce by se měly přehoupnout přes 100 milionů.

Letos 50 milionů, o rok později 100 milionů investuje loterijní společnost do pošramocené pověsti. Reklamní kampaň má podpořit hlavně Sportku a Superjackpot. Nový klip s Jaromírem Jágrem se natáčel ve Filadelfii. Hokejista se vzdal honoráře ve prospěch sportovních aktivit na Kladensku. „Jsme přesvědčeni, že je důvěryhodný, že je zajímavý pro naši cílovou skupinu, že se s ním můžou naši sázející a koneckonců i obstaravatelé ztotožnit, protože to je člověk, který dosáhl něčeho významného,“ uvedla členka představenstva Sazky Jana Studničková.

Nové vedení Sazky chce firmu stůj co stůj dostat zpět do zisku. „Cílem je dosáhnout během 12 měsíců 85 procent průměrných tržeb z let 2009 a 2010,“ uvedl ředitel Sazky Kamil Ziegler. Už letos by podle něj měla loterijní společnost dosáhnout zisku alespoň v provozní oblasti.

„Stále nejasná je otázka legislativy, je to parametr, který bude efektivnost našeho hospodaření ovlivňovat. Nicméně od akcionáře máme jasné zadání. Pokud se příští rok zisky nebudou pohybovat v řádu sta milionů korun, tak když to přeženu, nesmíme jim do baráku,“ podotkl.

Sázková kancelář, nový majitel Sazky, připravila i další změny. Zmizela například socha s názvem Lavička neřesti kanadské sochařky českého původu Ley Vivotové před budovou Sazky. „To je nějaký symbol, že se Sazka mění. My chceme změnit Sazku z hlediska vnitřní organizace a jejího vnímání navenek. Sazka nebude rozmařilá instituce,“ podotkl Ziegler. Chystají se ještě organizační a personální změny a prodej některých aktiv, jež nejsou spojeny s hlavní činností. Sochu stejně jako některé luxusní automobily včetně dvou vozů Bentley Sázková kancelář prodá.