Tradiční indické pece pochází z Anglie

Londýn - Tradiční pece, symbol indických restaurací a potravinářských provozů, se do Indie dováží z Evropy. Důvodem je to, že například anglická firma Clay Oven Company používá materiál, který je kvalitnější než indický. Tamní hotely a firmy proto výrobky nakupují ve velkém.

K pečení tradičních jídel třeba v Indii, na Blízkém východě nebo ve střední Asii se používají hliněné pece zvané Tandoor. Zájem o ně je velký především v indických hotelech nebo restauracích. „Poptávka po našich produktech roste. V Indii se rozvíjí turismus a staví se hotely. A jejich majitelé chtějí mít dobré vybavení. To je taky důvod, proč dovážíme právě tam. Ocení totiž naší kvalitu,“ vysvětluje majitel firmy Clay Oven Levon Gulian. 

Jeho rodinný podnik je na britském trhu více než 20 let. Podle majitele firmy jsou úspěšní díky lepšímu materiálu, který používají na výrobu pecí. Nové zařízení stojí v přepočtu téměř 30 tisíc korun, její cena se ale může vyšplhat až na 150 tisíc.  

Indický průmysl táhne IT

Indické ekonomice se daří, jen v loňském roce vzrostlo HDP o 8,5 procenta. Důvodem je zejména expanze zahraničních firem do země, především automobilek. Odborníci vidí budoucnost i v IT sektoru. „Pokud jde o firmy, především technologické, hrají v naší ekonomice největší roli. Všem se doteď dařilo, měly plány expandovat. My doufáme, že nebudeme muset příliš měnit plány,“ říká ředitel firmy Tata Consultancy Services Natarajan Chanrasekaran. 

Společně s ekonomikou se zvýšily i mzdy, které za poslední dekádu stouply o čtrnáct procent. Tamní lidé si tak můžou dovolit utrácet stále více. Spotřeba domácností loni v Indiii tvořila více než polovinu HDP a po Číně je země druhou nejrychleji rostoucí ekonomikou na světě.