Firmy zaměstnávající menšiny získaly ocenění

Praha - Certifikát Ethnic Friendly zaměstnavatel dnes získalo devět firem. Organizace Romea a IQ Roma Servis tak oceňují společnosti, které zaměstnávají lidi bez ohledu na jejich etnický původ. Firmy díky značce získávají další výhody.

Aramark, největší poskytovatel stravovacích služeb v Česku, a Trutnovská zeleň - společnost, která se zaměřuje na lesní hospodářství, byly oceněny značkou Ethnic Friendly zaměstnavatel. „Tato značka nám dopomohla k tomu, že se o nás zajímají. Obec přivítala, že máme ocenění a stavíme se za rovný přístup na trh práce,“ prohlásila Terezie Mertlíková, ředitelka obecně prospěšné společnosti Trutnovská zeleň. 

To je také jeden z důvodů, proč se o ocenění zajímají čím dál častěji i jiné než obecně prospěšné firmy. Certifikát už nasbíraly desítky společností, které k zaměstnancům i k uchazečům o práci přistupují bez národnostních stereotypů. „V současné chvíli je to 46 firem s tím, že ta značka funguje od roku 2007,“ podotkl Wail Khazal z organizace IQ Roma Servis.  

Certifikáty se rozdávaly již počtvrté v řadě. Firmy si zaměstnance menšinového původu pochvalují. Mají přitom z čeho vybírat. Zájemců o práci je totiž daleko víc, než kolik podniky mohou najmout.