AAA Autu se letos dařilo

Praha – Od ledna do září skupina AAA Auto zvýšila čistý zisk o polovinu na 5,2 milionu eur (v přepočtu přes 133 milionů korun). Zisk zároveň překonal profit za celý loňský rok. Konsolidované tržby stouply o třetinu na 201,5 milionu eur (téměř 5,18 miliardy korun).

Podle generálního ředitele Anthonyho Dennyho výsledky hospodaření potvrzují, že spotřebitelský trh s ojetými vozy doznal významného oživení oproti posledním dvěma rokům.

Anthony Denny, generální ředitel 

„Společnost výrazně těží ze své strategie zaměřit se pouze na nejprodávanější vozy, maximalizovat celkový hrubý zisk na prodané auto a v posledních obdobích také orientovat se na další rozšíření finančních služeb.“


Během tohoto období vzrostl počet prodaných vozů o 14 procent na 33 881 vozů. V porovnání vyšší růst tržeb způsobil meziroční nárůst průměrné ceny na prodané auto o 18 procent. Hrubá zisková marže klesla o 1,3 bodu na 23,8 procenta.

AAA Auto se těší zejména z řijnových prodejů

Pozitivní start do čtvrtého čtvrtletí přinesly říjnové prodeje, které se 3 976 prodanými vozy překonaly průměrné měsíční prodeje jak za třetí čtvrtletí roku, tak za celý rok 2011. Říjen se tak zařadil spolu s březnem a červencem mezi měsíce s nejvyšší prodejní výkonností v tomto roce.

AAA Auto v současnosti provozuje 27 poboček v ČR, na Slovensku a nově také v Rusku. Po otevření první nové pobočky po téměř čtyřech letech v ČR v Opavě plánuje skupina otevřít další autocentrum v Liberci, kde je v současné době v provozu pouze výkupní pobočka.