Pěstitelé máty si oproti jiným farmářům slušně vydělají

Londýn - Zemědělců v Británii i přes podporu vlády ubývá. Bývalé farmáře láká vidina lepších finančních odměn v jiných sférách. Přesto se najde pár zemědělců, kteří si nemají na co stěžovat. Mezi ně patří pěstitelé máty, neboť výrobky z ní jsou žádané po celém světě. Zejména pak na americké půdě, kde se vypěstují asi tři čtvrtiny světové produkce.

Aroma i chuť máty peprné se do výrobků přidávají na celém světě. Například do žvýkaček, zubních past, éterických olejů, čokolád nebo čajů. Brit Michael Coleman je díky pěstování máty tak úspěšný, že své výrobky vyváží do celého světa: „Prodáváme v Americe, Kanadě, Skandinávii, Holandsku a Austrálii. Poptávka je velká, takže očekáváme, že budeme prodávat i v dalších zemích.“ 

Máta přitom patří k nejstarším léčivým bylinám. V Evropě se stala populární ale až v 17. století. V současnosti se jí celosvětově vypěstuje víc než čtyři tisíce tun ročně. „Máta už v 17. století byla vyhledávaný komerční a vzácný produkt. Byla taky velmi drahá. V Americe ji lidé používali hlavně do žvýkaček. Tady si ji lidé oblíbili hlavně v cukrovinkách,“ říká britský farmář Jim Casson. 

Chuť i vůně máty se v různých zemích liší. Třeba v Indii, Číně nebo Japonsku se pěstuje máta rolní, jejíž aroma je silnější. Ale bylinka je pro další použití méně kvalitní. „Před 15 lety se z Ameriky dovezlo 10 různých odrůd máty. A zjistili jsme, že odrůda takzvaná Black Mitcham je pro naši britskou půdu nejlepší,“ uvádí britský správce statku Ian Margetts. 

V Británii se pěstuje také pšenice, ječmen nebo cukrová řepa. Zemědělství ovšem tvoří v zemi jen jedno procento hrubého domácího produktu.