O ECM má zájem skupina Radovana Vítka CPI

Praha - Skupina CPI miliardáře Radovana Vítka projevila zájem o nákup majetku a projektů zadlužené developerské společnosti ECM Real Estate Investments (ECM), jak dnes na schůzi věřitelů u Městského soudu v Praze prohlásil insolvenční správce ECM Ivo Hala. Za aktiva developera nabídla CPI 35 milionů eur, tedy asi 892 milionů korun.

Již v minulosti přitom o některé nemovitosti a projekty ECM v Praze na Pankráci projevila zájem také například rakouská společnost S+B Gruppe a Skanska. Skupina CPI byla loni i letos mezi největšími realitními investory v Česku. V letošním prvním pololetí společnost zvýšila meziročně čistý zisk přibližně pětinásobně na 401,1 milionu korun. Tržby CPI vzrostly na 1,03 miliardy korun ze 439,9 milionu za stejné období loňského roku.

Věřitelé dnes měli opět rozhodovat o tom, zda pošlou ECM do konkurzu, nebo vyřeší dluhy ECM reorganizací firmy. Nakonec se však nedohodli. O tom, zda skončí v konkurzu, nebo dostane šanci na reorganizaci, tak rozhodne soud. Věřitelé se dnes pouze usnesli na tom, že ECM nebude mít přednostní právo na předložení reorganizačního plánu, který navrhoval její majoritní vlastník Milan Janků.

V současnosti CPI vlastní v Česku 12 600 nájemních bytů, je tak po společnosti RPG Byty Zdeňka Bakaly druhým největším vlastníkem bytů v zemi. Skupina vlastní a spravuje také 500 000 metrů čtverečních obchodních ploch, 180 000 čtverečních metrů nových kanceláří a 17 hotelů.