Umrtvená cestovní kancelář znovu chystá zájezdy pro plyšáky

Praha - Majitel společnosti Toy Traveling Marek Hlávka chce na přelomu roku znovu začít prodávat zájezdy pro plyšové hračky. Cestovní kancelář na začátku roku pozastavila činnost a nyní se chce opět vrátit na trh se zájezdy pro plyšáky do Prahy a dalších osmi světových měst. Píše to dnešní vydání E15.

„Máme nasmlouvané lidi po celém světě, kteří budou zařizovat zájezdy vedle Prahy do dalších osmi měst,“ řekl E15 Hlávka.

Spolupráce se prý děje na základě franšízy; platby poplynou do české Toy Traveling zpětně za každou odbavenou hračku. Lidé tak budou moci posílat své oblíbence na zájezd například do Londýna, Amsterodamu, Sydney, Las Vegas nebo Quebeku.

Společnost Toy Traveling zahájila za velké mediální pozornosti činnost počátkem roku 2010 poté, kdy Hlávkův nápad získal investory v pořadu České televize Den D. Menšími spolumajiteli firmy se tehdy stali bývalá ministryně informatiky Dana Bérová a podnikatel v cestovním ruchu Tomio Okamura.

Cestovní kancelář fungovala necelý rok, na počátku letošního činnost zastavila. Okamura i Bérová se z firmy stáhli, uváděné důvody se přitom liší. Hlávka tvrdí, že to bylo na jeho popud, neboť si chce firmu řídit sám. Okamura naopak mluví o „účetních nesrovnalostech, které vznikly Hlávkovou nezkušeností“.

Tomio Okamura
Tomio Okamura

„Ale já jsem absolutně spokojen. Potvrdilo se, že jde o unikátní nápad, který bez jediné investice do reklamy přitáhl zájem celého světa. Skutečně jsem si to užil, Markovi dál držíme palce,“ řekl deníku Okamura.

V období prvotní slávy Toy Traveling stál základní zájezd 90 eur (zhruba 2300 Kč), v ceně byly například fotografie hračky před památkami.