Zájem o stírací losy roste

Praha - Zájem o stírací losy stoupá, ještě loni tomu bylo ale právě naopak. Do letošního května měla na stírací losy monopol společnost Sazka, pak ale vstoupila do hry Fortuna a ovládla polovinu trhu. Češi loni utratili za losy 233 milionů korun. Podíl losů na celkových příjmech loterijního byznysu byl skoro tři procenta.

Fortuna prodala od letošního května dva miliony stíracích losů. Navíc se čeká, že zájem o stírací lístky bude nadále pokračovat. Sazka, která měla až do května na prodej losů monopol, odhadla svůj nynější podíl na trhu na 50 až 60 procent. Zbytek ukrojila za necelý půlrok Fortuna. Sázková kancelář, která začátkem listopadu převzala zkrachovalou Sazku, je s výsledky losů spokojená.

„Je zajímavé, že negativní dopady insolvence a následného konkurzu společnosti se u stíracích losů projevily pouze minimálně. Ve srovnání s jinými produkty vykazovaly stírací losy v průběhu roku nejlepší výsledky, v některých měsících dokonce lepší než loni,“ říká Václav Jalovecký, mluvčí Sázkové kanceláře.

Na vyspělých trzích západní Evropy patří stírací lístky k nejpopulárnějším loterijím. Jejich podíl na celkových příjmech tam dosahuje kolem 20 procent. Česko by se podle expertů mohlo takovému číslo v budoucnu přiblížit.