Orco má za tři čtvrtletí zhruba miliardovou ztrátu

Praha – Developerská společnost Orco zaznamenala v období od ledna do září ztrátu téměř 40 milionů eur (zhruba miliarda korun). Ve srovnatelném období loňského roku měla zisk 242 milionů eur (téměř šest miliard korun). Tržby klesly na 117,4 milionu eur z meziročně srovnatelných 213,7 milionu eur.

V posledních letech se Orco potýkalo s vysokým zadlužením. Kvůli dluhům se firma s akciemi na pražské burze nacházela přes rok v režimu soudní ochrany před věřiteli. Loni v květnu ale obchodní soud v Paříži schválil Orku obchodní plán, který zahrnuje splacení dluhu společnosti do roku 2020.

Mezi hlavní projekty Orka patří v Praze zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech. Firma tam plánuje mimo jiné výstavbu bytů, kanceláří, v místě chce mít například i vysokou školu. Spolu s developerem Unibail-Rodamco plánuje v Bubnech výstavbu obchodního centra.

Akcie firmy se obchodují na burzách v Praze, Paříži a Varšavě. Z budapešťského trhu s cennými papíry se Orco podle nedávného oznámení stahuje. Chce tím snížit náklady.