Britští sázkaři si mohou vsadit, jak krize eurozóny dopadne

Londýn – Budoucnost jednotné evropské měny je nejistá, ale aspoň si na to můžete vsadit. V Británii, kde si lze vsadit na všechno od ragbyových zápasů po pohlaví budoucích královských novorozeňat, vyvolala podle agentury AP krize eurozóny sázkovou horečku.

Sázková kancelář Bookmaker William Hill dnes nabízela kurz šest ku pěti na odchod Řecka z eurozóny do konce roku 2012 a kurz sedm ku dvěma na zánik jednotné evropské měny ke stejnému termínu. Konkurenční Ladbrokes rovněž přijímá sázky na to, která země jako první eurozónu opustí. Graham Sharpe, mluvčí William Hill, řekl, že politické sázení je jedním z nejrychleji se rozvíjejících oblastí tohoto byznysu. Sázková kancelář Ladbrokes již přijala desetitisíce sázek, které se krize eurozóny týkají.

Vsadit si na budoucnost Evropy je opravdový adrenalin, poněvadž situace v eurozóně má k jednoduchosti daleko. Evropa si koleduje o zhoršení ratingu. V pátek byl snížen například Belgii. Další na řadě je Francie, které se za poslední čtyři měsíce zhoršila finanční pozice tak, že cena pojistky proti nesplacení jejího dluhu vzrostla na trojnásobek. Britský premiér se následně nechal slyšet, že nebude brzdit změny v eurozóně, pokud se Londýnu vrátí pravomoci, které už dříve předal Bruselu. Na budoucnosti se neumí shodnout přední ekonomové ani politici, sázkaři mají tedy pole volné.