V Lidlu se objevily zdravotně závadné ovesné vločky

Brno - Německé ovesné vločky Nordwaldtaler dodávané obchodním řetězcem Lidl také na český trh obsahují nadměrné množství mykotoxinu deoxynivalenolu, který u konzumentů může vyvolávat zvracení a nechutenství. Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) obchodní řetězec Lidl, který výrobek prodával, již vločky stáhl z prodeje.

„Společnosti bylo jako kontrolované osobě uloženo kromě dalších opatření informovat SZPI, zda byly tyto vločky dodány do veřejného stravování nebo distribuovány mimo Českou republiku,“ uvedl mluvčí SZPI Michal Spáčil.

Tomáš Hejda, mediální zástupce Lidlu

„Společnost Lidl byla o problematické šarži německého výrobku ovesné vločky Nordwaldtaler informována již v pátek od své mateřské společnosti a ihned jej stáhla z prodeje. V současné době již tento produkt není v prodeji. Zákazníci, kteří mají doma tento výrobek, jej mohou vrátit do jakékoliv prodejny Lidl a budou jim vráceny peníze.“


Podle Spáčila mohou vzhledem k datům trvanlivosti mít spotřebitelé tento výrobek stále doma. SZPI nedoporučuje jeho konzumaci. Stanovený limit pro deoxynivalenol byl ve vločkách překročen až trojnásobně. Jde o ovesné vločky Nordwaldtaler Haferflocken, hmotnost balení 500 g. Výrobcem je Peter Kölln KGaA z Německa.

Více informací najdete na webových stránkách SZPI.