Luxus Beverly Hills 90210 předčilo Palm Beach 33480

Praha - Nejbohatším místem Spojených států podle směrovacího čísla je floridské Palm Beach s kódem 33480. Podle časopisu Bloomberg Businessweek tu průměrný roční příjem na domácnost činí v přepočtu více než sedm milionů korun. Snad celosvětově nejproslavenější poštovní směrovací číslo 90210 v kalifornském Beverly Hills skončilo v žebříčku až čtvrté.

Americká pobřeží znovu potvrdila, že nejvíc přitahují boháče a jejich peníze. Podle časopisu Bloomberg Businessweek je sedm z deseti nejbohatších adres ve státech New York nebo Kalifornie.

Prvenství ovšem patří floridskému Palm Beach, na jedné straně omývané Atlantikem, na druhé Worthovým jezerem. Je zde mnoho luxusních obchodů, restaurací, center jachtingu, golfu či tenisu.

Laurel Barker, prezident Obchodní komory Palm Beach:

„Nemyslím, že by v Americe byla komunita, která by měla na šířce tří bloků a délce 14 mil takovou úroveň služeb, vymožeností, krásy, kulturního vyžití a skvělých restaurací jako je v Palm Beach.“


Hlavní skupinou obyvatel jsou šéfové firem a vysoce kvalifikovaní pracovníci mezi čtyřiceti a šedesáti roky. Průměrná hodnota jejich majetku je téměř 1,5 milionu dolarů. Průměrný roční příjem na domácnost zde činí přes 370 tisíc dolarů, tedy v přepočtu přes sedm milionů korun.

Asi nejznámější americké poštovní směrovací číslo 90210 v kalifornském Beverly Hills skončilo až čtvrté.