Hušák chce O2 arenu i vinařství pro sebe

Praha – Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD) prohlásil, že by rád získal O2 arenu a vinařství Kolby. Není přitom jasné, z čeho by měl Hušák nákupy financovat. Sám však odmítá, že by vinařství získal jako odměnu za pomoc skupinám PPF a KKCG.

„Otevřeně říkám, že mě zajímá hala a vinařství,“ řekl Hušák, který tvrdí, že pokud bude O2 arena a vinařství na trhu k mání, nevidí důvod, proč by se nemohl o koupi ucházet. „Jsou to spíše má přání, je to zatím vše teoretické,“ prohlásil. 

Odkud finance půjdou? Hušák mlčí

Hušák stál v čele Sazky od jara 1995 do letošního srpna. O tom, jak by nákup financoval, mluvit nechtěl. Vylučuje ale to, že by vinařství získal jako odměnu za to, že těsně před svým odvoláním stáhl klíčovou žalobu proti vyhlášení konkurzu.

Aleš Hušák, bývalý šéf Sazky:

„To, že bych dostal něco od pánů Kellnera s Komárkem zadarmo, je nesmysl.“


Hala patří společnosti Bestsport, jejímiž akcionáři jsou sportovní svazy. Vinařství ovládá Sazka, kterou v konkurzu získaly skupiny PPF Petra Kellnera a KKCG Karla Komárka. Noví majitelé Sazky mají důležité slovo také mezi věřiteli Bestsportu. Hala totiž slouží jako zajištění dluhopisů vydaných kvůli její stavbě.  

O2 arena patří k nejmodernějším evropským halám pro sport, kulturu, koncerty, kongresy, výstavy a veletrhy. Její stavba stála přes sedm miliard korun, znalci ze společnosti Ernst&Young ji nyní včetně vybavení ocenili na asi 1,5 miliardy korun. Kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu O2 areny se Sazka dostala do insolvence a následně do konkurzu. 

Ve Vinařství Kolby Sazce podle výroční zprávy za rok 2009 patří 99,99 procenta akcií. Akciová společnost se základním kapitálem téměř 80 milionů korun podle výroční zprávy v roce 2009 dosáhla výnosů 24,2 milionu korun a zisku 1,68 milionu korun.

16:9
Zdroj: ISIFA/VLP
Autor: Martin Divíšek