Točená limonáda z Kolína

Kolín - Rodina Vavrušků vyrábí v Kolíně limonády už od roku 1912. Dnes jsou jednou z mála tradičních českých sodovkáren, které prosperují. Z původních 70 výroben limonád jich v Česku zbylo zhruba osm. Kolínská sodovkárna se nezaměřuje na masovou výrobu, svým zákazníkům chce nabídnout spíše kvalitu a široký sortiment příchutí.

Kolínskou sodovkárnu založila rodina Vavrušků již před více než sto lety. Podobně jako mnohým dalším byl ale i jim majetek komunisty zabaven na dlouhých 43 let. Zpět se k němu dostali až po revoluci. „Musím říct, že v tom roce 1991 to nebylo jednoduché rozhodnutí. Tenkrát jsme se s manželkou rozhodovali, jestli do toho půjdem, rozhodli jsme se, že ano,“ popisuje porevoluční roky Pavel Vavruška. Začátky nebyly jednoduché. Vavruškovi dostali zdevastované budovy bez potřebných technologií, které museli narychlo dokoupit. „Pomalinku jsme sem začali dojíždět, nejdřív občas, pak každý den. Končilo to tak, že jsme jezdili ráno v půl šesté, vraceli jsme se okolo desáté až dvanácté večer. Co se nestihlo od pondělka do pátku, jsme si brali na víkend domů. Tak to šlo deset let,“ říká o rozjezdu podniku Helena Vavrušková.

V roce 1995 se ale ukázalo, že část výroby si na sebe nevydělá, a Vavruškovi tak museli přistoupit ke změně sortimentu. „Mě tatínek vždycky vedl od mládí k jednoduchým počtům, že člověk musí vydělat víc, než utratí. To začalo platit i tady,“ vysvětluje základní změnu v hospodaření podniku Helena Vavrušková.

Dnes vyrábí kolínská sodovkárna rodiny Vavruškových 12 příchutí limonád, kromě klasických příchutí jako soda, malina, oranž, citron a kola také jablko, multivitamín, grep nebo tonic. „Já říkám, že děláme i dobrý tonic. Doporučuju gin tonic, dá se to pít i bez toho tonicu,“ představuje s nadsázkou svou oblíbenou příchuť Pavel Vondruška. Pro každý region je také příznačná jiná příchuť. V západních Čechách se pije převážně citronáda, v Praze je módní malinovka, ve středních Čechách se pije oranžáda, Morava je kolová.

A nové příchutě přichází každý rok. „Teď jako novinka je bílý hrozen. Hlavně je to pro Moravu. Jako novinka v tomto létě je plánovaná zázvorová limonáda, která začala být tento rok módní. Je to takový aktuální výstřelek chuťový, ale vždycky bude platit i do budoucna, že ten hlavní nosný program je oranž, kola, malina, citron,“ popsal novinky v sortimentu Pavel Vavruška. Do budoucna Vavruškovi uvažují i o rozšíření o jiné produkty jako nápoje pro fitness, multivitamin, nebo nápoje s větším podílem ovocné složky.

Tradiční české točené limonády jsou stále, i po víc než dvaceti letech, oblíbené. Klasickou malinovku si dnes Češi dávají v restauracích třeba i z nostalgie. Postupně se sodovky dostávají i do lepších restaurací, třeba k polednímu menu.