Požadované bankovky dostanou z bankomatu i klienti UniCredit

Praha - Klienti UniCredit Bank si brzy budou moci u bankomatu navolit konkrétní bankovky, ve kterých chtějí požadovanou částku vyplatit. Banka totiž zavádí bankomaty, které tuto službu umožní. Jako první zavedla tuto novinku v Česku loni Air Bank. Tuto službu zvažují už i jiné bankovní domy - například Česká spořitelna.

První bankomat, který klientům umožňuje nakombinovat si bankovky podle potřeby, má UniCredit na náměstí Republiky v Praze a během letoška obdobné zavede v celé své síti. Službu kombinace požadovaných bankovek zvažuje také Česká spořitelna. Mateřská Erste Bank už volbu bankovek má ve své rakouské síti a nabízí ji i její Slovenská spořitelna.

„Výběr z bankomatů s volbou nominální hodnoty bankovek 200, 1 000 a 2 000 korun bude možný během června u všech osmdesáti bankomatů, které umožňují i vklad hotovosti. Ve druhé polovině letošního roku se to rozšíří i na všechny ostatní bankomaty, kterých máme aktuálně 163,“ řekl manažer bankomatové sítě UniCredit Bank Jiří Bobr.

„Zkušenosti ze západní Evropy ukazují, že praktické využití této služby je spíše malé. Lidé to vyzkouší jednou, dvakrát, a dál vybírají standardním způsobem. Na druhou stranu, je to sympatické a když už opravdu potřebujete nějakou konkrétní bankovku, tak tuto službu přivítáte,“ domnívá se předseda organizačního výboru Fincentrum Banky roku Petr Stuchlík.