Atlantic City chce vrátit lesk svým kasinům

Atlantic City – Hazardní byznys na východním pobřeží USA prožívá hubené roky. Velká herní centra včetně Las Vegas totiž mají novou konkurenci v Asii – bohatí dávají přednost například Macau. Americké město Atlantic City se proto snaží do svých kasin přilákat víc čínských turistů.

Zdroj: Isifa/Rex Features Autor: Jasper James

Přímořské promenády v Atlantic City bývaly plné lidí připravených utrácet tisíce dolarů. V Atlantic City ale davy korzují už jen na stříbrném plátně – tak zlatá dvacátá léta připomíná seriál Boardwalk Empire. Rok 2012 vypadá o hodně jinak. Město se ale rozhodlo to změnit. „Vysíláme signál nejen do regionu, ale do celé země. Atlantic City se vrací a nabízí teď možnosti, které hráči v jiných resortech nemají,“ říká Chris Christie, guvernér státu New Jersey.

Od začátku ekonomické krize přišlo v herním průmyslu ve Spojených státech o práci dvanáct tisíc lidí. Ceny nemovitostí v Atlantic City výrazně klesly a bez práce je pořád víc než třináct procent obyvatel. V kasinech by teď u zelených stolů vedle Američanů mělo sázet více Číňanů – metropole jim v tom chce vyjít maximálně vstříc.

„Zrovna minulý měsíc jsem hostil čínskou delegaci z provincie Če-ťiang, kde žije sedm a půl milionu lidí. Kromě města jsem jim ukázal i mezinárodní letiště v Atlantic City. A podle nás by spustit přímou linku mezi Čínou a Atlantic City bylo perfektní,“ domnívá se starosta Atlantic City Lorenzo Langford.

Podle odhadu CitiGroup si letos dvě hlavní americká centra hazardu, Las Vegas a Atlantic City, přijdou dohromady na zhruba devět a půl miliardy dolarů. V porovnání s Macau, které je blízko právě Číně, je to ale pořád čtyřikrát méně.