Česká pošta vypsala další obří zakázku na počítačový systém

Praha – Česká pošta vypsala další obří zakázku. Podle Lidových novin hledá dodavatele nového počítačového propojení s pobočkami, za které nabízí 1,2 miliardy korun. Před několika dny přitom pošta vyhlásila také tendr na IT služby za 900 milionů.

„Česká pošta vyhlásila tendr na poskytování datových komunikačních služeb. Účelem je pronájem telekomunikačního vedení pro potřeby všech pošt v Česku. Jedná se asi o 3 500 poboček,“ řekla LN mluvčí pošty Marta Selicharová a dodala, že vítěz soutěže by měl na nový počítačový systém pošty použít úplně novou technologii, než jakou pošta používá dosud. Kdo zakázku ve veřejné soutěži získá, by podle Lidových novin mělo být jasné do konce roku.

O tendr mají podle informací listu zájem čtyři společnosti, mezi nimiž je i stávající dodavatel datových služeb pro Českou poštu Telefónica. Jména firem ovšem samotná pošta zveřejnit nechce. „V průběhu veřejné zakázky tyto informace neposkytujeme,“ vyjádřila se Selicharová. Jak uvedl deník, výběrového řízení by se mohl zúčastnit minimálně ještě jeden z velké trojice tuzemských operátorů, zájem má i telekomunikační operátor GTS Czech.

Česká pošta před několika dny vyhlásila také zakázku na služby IT specialistů. Za čtyřletou výpomoc v poskytování IT služeb v oblasti systémů SAP hodlá zaplatit 900 milionů korun. V tomto tendru hledá pošta odborníky, kteří jí poradí s dodávkou služeb pro interní a externí subjekty – například úřady státní správy. Jak upozornily LN, vláda letos v dubnu rozšířila poště předmět činnosti o kompletní IT servis pro veřejnou správu.