Tajemník ČSTV: O pronájem „Špindlu“ se neuchází pouze Snowhill a TMR

Pec pod Sněžkou – Podle tajemníka komise pro strategii horských středisek Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Jiřího Bise zatím není dohoda svazu na pronájem areálu ve Špindlerově Mlýně definitivní. Týdeník Euro před dvěma dny uvedl, že svaz chce areál pronajmout firmám Snowhill a Tatry Mountain Resort na 20 let. Podle Bise se ale svaz stále rozhoduje mezi několika nabídkami. Obě zmíněné firmy jsou nicméně mezi nimi, přiznal.

Svaz už dlouho hledal možnost, jak vyřešit investice i provoz krkonošských lyžařských areálů, na který neměl dostatek peněz. Po zkušenostech se společností Sazka ale připravil podmínku, aby případnému zájemci poskytl pouze pronájem podniku, nikoliv majetku. „Forma pronájmu podniku je forma jakési správy. To znamená, že pronajímáte někomu tento podnik, ale nepronajímáte mu majetek. Tedy kdykoliv, když neplní své podmínky, tak ten majetek se vám vrací a není jinak zatížen například hrozící likvidací,“ zmínil Bis.

Je pravdou, že je několik nabídek na stole. My jsme se rozhodli, že když budeme vyhledávat potenciálního partnera, měl by to být odborník, nikoliv obchodník-spekulant. Měl by to být odborník, který ve své branži podniká a je schopen prokázat, že takový areál umí řídit. Proto jsme se dostali v průběhu času k několika nabídkám… Jsou tam i další firmy, které mají také zájem, a jejich nabídky jsou na stole. Mezi nimi je i společnost Snowhill a společnost Tatry Mountain Resort.

Pondělní vydání týdeníku Euro přineslo informaci o dohodě svazu na pronájem se Snowhillem a TMR, které by během 20 let měly svazu zaplatit celkem asi miliardu korun. O podepsání konečné smlouvy se bude podle týdeníku rozhodovat příští týden.

Dnes podle Bise probíhá jednání výkonného výboru Svazu lyžařů ČR, který je druhým největším spoluvlastníkem lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Ve středu má o pronájmu jednat výkonný výbor ČSTV a ve čtvrtek by se měla konat valná hromada Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Skiareál ve Špindlerově Mlýně je nejprestižnější české lyžařské středisko – se svými 25 kilometry sjezdovek je zároveň v tuzemsku největší. Investory láká i proto, že je nejziskovější a nabízí možnosti dalšího rozvoje.