Povánoční slevy? Až 80 procent

Praha – S druhým svátkem vánočním přichází i první povánoční slevy, které dosáhnou až osmdesáti procent. Obchodníci do akcí zařadili mimo jiné elektroniku, zimní oblečení, obuv i sportovní zboží. Výprodeji se snaží prodejci po předvánoční nákupní horečce opět přilákat zákazníky do prodejen a zbavit se zbývajících zásob sezonního zboží. Využít povánoční slevy a pořídit některé dárky až v sezonních výprodejích se letos chystá 31 procent Čechů. Při slevách plánují utratit v průměru 4 150 Kč, nejčastěji za oblečení, obuv a elektroniku. Ukázal to poslední průzkum GE Money Bank. 

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Pavel Wellner

Řetězec Tesco odstartoval slevové akce 26. prosince. „Povánoční prodeje zlevněného zboží potrvají do vyprodání zásob, u některého sortimentu slevy poběží až do konce února a jejich výše může u vybraného zboží v průběhu trvání těchto prodejů ještě narůstat,“ řekl ČTK mluvčí řetězce Jan W. Dvořák. Slevy se pohybují od 25 do 75 procent a týkají se až 2 000 položek. Výrazně levněji pořídí zákazníci oděvy, domácí potřeby a elektro. Za polovinu původní ceny jsou k dispozici vánoční kosmetické balíčky.        

Na druhý svátek vánoční spustilo výprodej také pražské outletové centrum Fashion Arena. „V rámci sezonních výprodejů je možné nakoupit značkové zboží s úsporou až 80 procent z původních cen,“ uvedla marketingová manažerka Iva Janovská. Slevy tam potrvají do 17. února. Slevy v obchodech s oblečením C&A Moda spustí další vlnu výprodejů po svátcích a potrvá až do půlky ledna. „Vybrané zboží zlevňujeme až o 50 procent. Slevy se týkají všech oddělení,“ dodala Monika Žilková z oddělení marketingu.

iPad
iPad

Někde dosáhnou slevy až 86 procent

Výprodeje v prodejnách Electro Worldu začaly také na druhý svátek vánoční v 9:00. Budou pokračovat do vyprodání zásob, pravděpodobně do konce ledna. Slevy se týkají stovek položek. „Výprodeje nejsou pouze ve znamení doprodání skladových zásob, které zbyly z Vánoc. Pro zákazníky, kteří dostali pod stromeček hotovost, nebo pro nakupující, jež spotřebu odkládají až na povánoční období, jsme objednali další zboží, které budeme prodávat za speciální výprodejové ceny,“ uvedl marketingový ředitel společnosti Jan Bosák.

V internetovém obchodě Mall.cz odstartovaly výprodeje rovněž 26. prosince a svým rozsahem překonají minulý rok. Slevy se dotknou tisíců položek ve všech odděleních a dosáhnou až 86 procent. Výprodej bude do konce ledna. Společnost předpokládá, že návštěvnost v prvních dnech výprodejů může překonat i nákupy v předvánočních dnech. Část zákazníků odkládá předvánoční útratu na začátek velkých slev, řada lidí najde pod stromečkem dárkové certifikáty nebo peníze. 

Televize
Televize

Slevy až 60 procent nabídne od 27. prosince řetězec Euronics. Týkat se budou mimo jiné televizí, tabletů, praček a notebooků. „Tržby letošních Vánoc jsou v naší síti o osm procent vyšší než loni. Pokud bude stejný trend pokračovat i nadále, očekáváme, že tržby z výprodeje budou sahat až k 280 milionům korun,“ dodal mluvčí obchodů Bohuslav Komín. 

Video Reportáž Štěpánky Martanové
video

Reportáž Štěpánky Martanové