Platy nejvíc porostou vývojářům mobilních aplikací

Praha - Češi se tento rok ve většině oborů zvýšení platu nedočkají. Výjimkou je oblast IT. Programátorů je totiž nedostatek, nemusejí mít často ani letitou praxi. Vyšší platy také čekají na zaměstnance technických oborů nebo farmacie. Podobné štěstí naopak nebudou mít bankéři a finančníci. Banky musely propouštět, mzdy by proto měly stagnovat. Dál ale zůstávají nadprůměrné.

Většina dětí si i dnes přeje stát se popelářem, bagristou anebo kosmonautem. S počítačem touží pracovat málokdo. Právě o IT specialisty je ovšem na trhu práce největší zájem. „Pamatuji si základní školu, kde mě jako každého malého kluka bavilo hraní her. Proto jsem si přál dělat hry. To byl jeden z důvodů, který mě dovedl do oboru IT,“ vzpomíná projektový manažer eMan Filip Bocek. 

Z dětské záliby se stalo výnosné zaměstnání. Bocek se ve svých 23 letech podílel na vývoji řady aplikací pro mobilní telefony. Jedna z nich – horská služba – už pomohla několika lidem v nouzi. „Můžete zavolat rychlou pomoc, kde se vám ukáže telefonní číslo, a kontaktovat nejbližší horskou boudu. Nebo můžete zaslat nouzovou SMS. Spolu s vašimi souřadnicemi,“ vysvětloval Bocek. 

Přes tvrdou konkurenci je kvalifikovaných programátorů pořád nedostatek, čemuž odpovídají i mzdy. Letos si ale nejvíc polepší vývojáři mobilních aplikací, kteří dostanou přidáno až 10 procent. Přitom už teď vydělávají 50 až 100 tisíc korun za měsíc. „Mzdy v segmentu jsou pod velkým tlakem. Speciálně v Praze působí mnoho zahraničních firem, které tu cenovou hladinu zvyšují,“ podotkl Jan Hlaváček, ředitel divize CompuGroup Medical . 

Rovněž Bocka na oboru lákal nadstandardní plat. „Jeden z důvodů je zajímavé finanční ohodnocení. Druhý důvod je ten, že je to natolik dynamický obor, že jste schopen se během několika let vyšplhat až na vrchol,“ konstatoval muž. 

Firmy zaměstnávají mladé už během studia

Pokud společnost nechce přetahovat odborníky od konkurence, sama si je vychová z talentovaných studentů. „Jsou zpravidla rozebraní už během studia. Firmy si je zkrátka zamluví, spolupracují s nimi už během studia na vysoké škole. Ti se zkrátka na tom pracovním trhu ani neohřejí,“ dodal analytik LMC Tomáš Dombrovský.