Začíná Grand Restaurant Festival, přehlídka vysoké gastronomie

Praha - Vybraná stovka podniků z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant bude ode dneška hostit čtvrtý ročník gastronomické akce. Zájemci při ní mohou ochutnat delikatesy za zvýhodněné ceny. Vloni, kdy se festival konal v 62 restauracích, této možnosti využilo přes 22 tisíc hostů. Letos se proto Grand Restaurant Festivalu účastní více restaurací a doba konání se prodlužuje až do 28. února.

Zdroj: ISIFA/Picture Press Syndication Autor: Matthias Haupt

Heslem festivalu je „Nejezte blbě!“ a celá akce je pojata jako propagace lokálních surovin, biopotravin a ekologických farem. Prodej rezervací na degustace už byl zahájen a organizátoři evidují téměř 15 tisíc zájemců. Ti zasvěcení přivítají speciální balíčky či možnost přepravit se mezi restauračními podniky speciálními autobusy a vlaky včetně gastronomických výprav po Praze, kde se do akce zapojí 39 podniků, loni jich bylo o deset méně.

„Když napočítáte předkrm, hlavní jídlo a dezert, tak budete někde přes sedm set, osm set. Takže tam nějaká cenová úleva je. Plus menu za 600 obsahuje i nápoj, takže byste byli určitě někde kolem 900 ve finále,“ říká šéfkuchař restaurace Amade Radek Šubrt.

Pavel Maurer organizátor, Grand Restaurant Festival

„Z gastronomických lahůdek si mohou vybrat například filátko z krokodýla, křepelčí stehýnka na nádivce z pancetty, půlku kanadského humra na mainský způsob nebo klasické pečené selátko na šalotce a česneku s kroupovým prejtem.“


Ochutnat můžete také staročeské povidlové taštičky, roládu z romanovské ovce, grilované filety z litomyšlského pstruha, jablko v županu s vanilkovým krémem či vepřový krk sous-vide z biofarmy Sasov na černém pivu a rozmarýnu. Sous-vide v překladu znamená „ve vakuu“ - jde o kuchařskou metodu, při níž se potraviny připravují ve vzduchotěsném umělohmotném obalu ve vodní lázni s kontrolovanou teplotou.

V rámci Grand Restaurant Festivalu lze ochutnat jídla asijské, české, francouzské, indické, indonéské, italské, japonské, řecké, staročeské, středozemní, španělské, mexické, thajské a vietnamské kuchyně. V nabídce budou i ryby, zvěřina a klasické steaky.

„Chceme umožnit komukoliv, kdo má zájem o kvalitní gastronomii, aby navštívil nejlepší a zároveň leckdy dražší podniky za symbolické ceny,“ dodal Maurer. Bonusy jsou spojeny s projektem Mňam Tour neboli Cestování za jídlem. Loni na podzim labužníci poprvé vyjeli do Andalusie ve Španělsku a na Loiru do Francie.

Video Grand Restaurant Festival tématem Ekonomiky ČT24
video

Grand Restaurant Festival tématem Ekonomiky ČT24

Grand Restaurant FestivalCeny ochutnávek se pohybují od 200 do 600 korun. Bližší informace naleznou zájemci na stánkách Grand Restaurant Festivalu.