Jen dvě minuty na záchod? Čínští dělníci se vzbouřili

Peking - Tisíc čínských dělníků se vzbouřilo proti pauze na záchod. Ta smí trvat pouhé dvě minuty a za dva pozdní příchody jsou navíc zaměstnanci propuštěni. Půldruhého dne proto drželi čínské a japonské manažery podniku jako rukojmí. Situaci vyřešilo až 300 přivolaných policistů. Zaměstnancům se nelíbí, že mají nárok jen na dvouminutovou přestávku a za dva pozdní příchody jsou propuštěni.

Stovky dělníků firmy Shanghai Shinmei Electric Company zajalo deset japonských a osm čínských manažerů a věznilo je v tovární budově v Šanghaji od pátečního dopoledne až do sobotních 23:50 místního času. Vedení továrny bylo nakonec propuštěno bez újmy.
   
Členové ochranky šanghajské továrny vypověděli, že dělníci se vzbouřili proti novým pravidlům firmy, mezi nimiž je i omezený čas na návštěvu toalety a extrémně přísné postihy za pozdní příchody.

Za pozdní příchod pokuta, za druhý už vyhazov

„Dělníci žádali zrušení směšně přísných požadavků, jež nařizovaly dělníkům, aby setrvali pouze dvě minuty na toaletách, a stanovovaly pokutu 50 jüanů (asi 150 korun) za jeden pozdní příchod a propuštění z práce v případě druhého pozdního příchodu,“ uvedl příslušník ochranky Feng.
   
Továrna, kde se vyrábí elektronika, zůstala dnes zavřená. Dělníci prý ale již nestávkují a ve středu se normálně vrátí do práce.   

Stávky jsou na pracovištích v Číně stále častější. Kvůli konkurenčnímu prostředí vedení podniků vyžaduje od dělníků maximální produktivitu, zatímco zaměstnanci jsou si díky internetu stále více vědomi svých práv.


Vlna dělnických bouří proti žebráckým platům v roce 2011 tvrdě dopadla na čínské společnosti. Vláda byla nucena sáhnout k razantnímu navýšení platů a schválila zákon, který továrnám přikazoval zvedat dělníkům platy o 13 procent ročně.

Majitelé čínských továren už svým zaměstnancům ale nechtějí razantně navyšovat platy, jak jim neustále nařizuje vláda. Prodražující se dělníci výrazně navyšují cenu zboží, firmy proto raději investují do automatických výrobních linek.