Partner „k pronájmu“: Po světě se šíří nový trend

Peking/New York - Ve světě začíná nacházet své místo nový trend, kdy si lze „pronajmout“ na určitou dobu partnera. Třeba na jednom americkém serveru lze sehnat partnera za 10 dolarů na hodinu. O ceně lze ovšem ještě smlouvat. Nabídky expandují i na sociálních sítích. Problémy přichystal spoustě žen také nový čínský rok. Velké oslavy s rodinou totiž zahrnují i partnery. Právě ty si řada Číňanek rozhodla tímto způsobem krátkodobě pořídit.

Ne gigolo, spíš pomocník

Ao Lang-Chiang viděl inzeráty na přítele k pronájmu všude, a tak si taky sám jeden vyvěsil. Považoval to za vtipný způsob, jak si vydělat. Teď má ale tolik nabídek, že neví, co s nimi. Jeho služby mají ovšem jasná pravidla. „Když jde muž s ženou, když mu za to zaplatí, je to gigolo. To nejsem,“ zdůraznil muž. 

Tito pronajatí partneři přítelkyni nosí tašku nebo s dívkou nakupují či popíjejí s jejími příbuznými. Účet ale nezaplatí, za jejich služby totiž platí ženy. „Pro ženu bez přítele v Číně je lunární Nový rok přímo noční můra. Rodiče i přátelé se stále ptají, kdy se vdá. A právě v tom jim pomáhá tato nová služba,“ konstatovala reportérka Reuters Jane Lanhee Leeová. 

Polibek
Zdroj: http://frisch.die-neue-fr.de/

Na největším čínském aukčním serveru jsou nabídek tisícovky. Za cenu v přepočtu od 600 do šesti tisíc korun - nejen podle toho, na jak dlouho zájemci partnera potřebují, ale také podle vzhledu, vzdělání a vychování. Spousta žen zůstává osamocených, i když se v Číně narodí 120 chlapců na 100 dívek. „Pokud žena zestárne, ale není ochotná ustoupit ze svých požadavků na manžela, tak zkrátka žádného nenajde. A to se stalo spoustě mých klientů,“ podotkl Fan Dongfang ze seznamovací agentury. 

Zaplatit se dá i vztahový status dotyčného

Podobné služby ale zdaleka nefungují jen v nejlidnatější zemi světa. Za peníze si šlo objednat tento týden i ručně vyrobenou Valentýnku. Stovky dolarů si zase vydělávají podnikavé dívky, které v přepočtu za stokorunu nabízejí potvrzení žádoucího vztahového statutu na Facebooku.