Guvernér ČNB Singer získal významné mezinárodní ocenění

Washington/Praha – Ocenění Guvernér centrální banky ve střední a východní Evropě, které uděluje časopis Emerging Markets, získal Miroslav Singer. Cenu převezme dnes v noci našeho času v rámci výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

„Toto ocenění, ale i podobná hodnocení a ratingy guvernérů jsou spíše součástí toho, jak o naší práci a o nás píší média, než zlomovými okamžiky našich kariér. Přesto si tohoto ocenění vážím. Na jedné straně je povzbuzující, že mezinárodní odborná veřejnost vnímá naši centrální banku a její kroky příznivě. Na druhé straně je zřejmé, že jde více o ocenění práce všech mých kolegů v České národní bance než o ocenění mne samotného,“ komentoval Singer získané uznání. 

Šéfredaktorka Emerging Markets Antonia Opritaová uvedla, že Singer cenu dostal za „přiměřenou komunikační politiku“ poté, co ČNB vyčerpala prostor ve snižování úrokových sazeb s cílem uvolnit měnovou politiku. Časopis ocenil, že ČNB zabránila posílení české koruny verbální intervencí a vysláním náležitého signálu trhům.     

Časopis Emerging Markets při výběru laureátů zohledňuje nominace regionálních odborníků. V roce 2012 udělil ocenění za střední a východní Evropu guvernérovi turecké centrální banky Erdemovi Bascimu.