Vodka z fazolí - experiment made in USA

Washington - Vodka už dávno není jen ruskou doménou. Čirému destilátu podlehli i v Americe. Spojené státy jsou hned druhým největším trhem - každý člověk tam vypije v průměru dva litry vodky ročně. Ve srovnání s Rusy, kteří vypijí zhruba 13 litrů, je to však stále málo. Spotřeba destilátu v USA nicméně roste, a to hlavně během léta. V Texasu začali místní podnikatelé experimentovat a zkouší destilovat vodku z fazolí.

Fazole prý nosí štěstí. Návštěvníci texaských barů tak mají výhodu, mohou si je pravidelně dávat v tekuté podobě. Místní farmář Trey Nickels totiž přišel s nápadem, jak pozvednout rodinný byznys a založil palírnu na fazolovou vodku. „Fazole jsou plné škrobu, tak jsem si řekl, sakra, pojďme je dát do vodky,“ říká zakladatel Treymark vodka Trey Nickels.

Začátky podnikání ale pro Treye nebyly jednoduché. Hrozilo, že peníze vložené do vybudování destilérky se mu zpátky nevrátí. Nakonec ho založili rodiče. „Když nechcete na Nový rok jíst fazole, tak je jednoduše vypijte,“ říká s úsměvem matka Deborah Nickels.

Teď už má palírna licenci a chrlí hektolitry fazolové pálenky. Připravuje se tak postupně na hromadnou výrobu. Jestli bude mít neobvyklý nápoj úspěch, rozhodnou chuťové buňky pijáků a třeba i novoroční nostalgie.

Ruský exprezident a věhlasný degustátor vodky Boris Jelcin by z toho možná radost neměl. Texaský farmář ale hodlá s fazolemi udělat díru do světa.