Orco stahuje akcie z pražské burzy

Lucemburk - Česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group zahájila proces, jehož výsledkem bude ukončení obchodů s akciemi na pražské burze. Důvodem je nízký objem obchodů a snaha snížit náklady. S akciemi se obchoduje na pražské burze od roku 2005.

Cena akcií Orco se za poslední rok snížila o 75 procent. Dnes uzavřely na ceně 14 korun. Společnost vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku čistou ztrátu 54,4 milionu eur (1,5 miliardy Kč). 

Celkem se na pražské burze obchoduje v současnosti s 114,507.629 kmenovými akciemi firmy. Dokončení celé procedury bude záviset na regulačních a právních podmínkách. Načasování a další detaily firma zatím nezveřejnila a slíbila je oznámit včas. 

S akciemi se bude nadále obchodovat na burze NYSE Euronext v Paříži a na burze ve Varšavě. Orco již stáhlo v roce 2011 akcie z burzy v Budapešti.  

Největším akcionářem firmy se letos stal český podnikatel Radovan Vítek, který v ní má více než 30 procent a fakticky ji ovládá. Akcionáři firmy na konci května schválili snížení kapitálu na desetinu. Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V české metropoli patří mezi hlavní chystané projekty firmy zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech.