Finanční správa zasáhla ve dvou kasinech

Praha  Finanční správa od rána zasahovala u provozovatelů loterií a kasin na dvou místech republiky. Zabavila peníze, hrací automaty, ale také auta. Jde o podnik v centru Prahy na Václavském náměstí a provozovnu na Liberecku. Důvodem razie jsou údajné dluhy na daních. Podle Generálního finančního ředitelství dosahují zhruba 20 milionů korun.

„Při exekuci byly zabaveny peníze v hotovosti, hrací přístroje, automobily a jiné movité věci,“ uvedla mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitka Ježková. Akce nazvaná Fata je podle ní součástí boje proti nedodržování daňových povinností. Celníci a pracovníci finanční správy zasahovali na Václavském náměstí v kasinu Happy Day. Vchod do kasina hlídali dva muži v černých uniformách s nápisem Celní správa, před domem bylo zaparkováno několik aut se stejným označením. „V případě, že dlužník svoji svoji daňovou povinnost neuhradí, půjdou zabavené věci do dražby a z toho výtěžku se uhradí jeho daňový nedoplatek,“ dodala Ježková.

Ondřej Závodský, náměstek ministra financí:

"V našem státě vůbec nebylo zvykem tyto zásady dělat. Ale v posledních měsících už je to několikátý zásah. I tato akce probíhá na několika místech v České republice. Tyto akce budou pokračovat, dokud se daňová morálka výrazným způsobem nezlepší."


Video Česko zažilo největší zátah proti kasinům
video

Česko zažilo největší zátah proti kasinům

Češi loni prosázeli celkem asi 124 miliard korun. Nejvíce z toho, 51,4 miliardy korun, připadlo na interaktivní videoloterijní terminály. Vyplývá to ze statistiky výsledků provozování loterií a jiných podobných her za rok 2013, kterou v polovině července zveřejnilo ministerstvo financí. Z celkové výše prosázených sázek se hráčům na výhrách vrátilo 95,3 miliardy korun, provozovatelům tak zůstalo 28,6 miliardy korun. 

V poslední době i na nátlak občanských sdružení a iniciativ zpřísnila řada obcí boj proti hazardu. Ministerstvo financí na začátku dubna uvedlo, že na základě obecních zákazů provozu videoloterijních terminálů rozhoduje o odnětí licencí pro více než deset tisíc herních automatů. Ke konci letošního března ministerstvo evidovalo téměř 59 tisíc technických herních zařízení, tedy o zhruba dva tisíce méně než na konci loňska.