Cena olivového oleje roste, chutná ale stále

Atény - Cena olivového oleje půjde nahoru. Kvůli nadměrně suchému a horkému létu bude jejich sklizeň ve Španělsku asi o polovinu nižší než loni. Španělsko je přitom právě jedním z největších producentů oliv v Evropě. A vedra postihla i Itálii, tam už ceny oleje stouply.

Tradiční součást italské, řecké, ale i španělské kuchyně velice rychle získala oblibu i ve zbytku světa. „Lidé, kteří ochutnají náš olej, často volají zpět a chválí naše produkty. Nejvíc zákazníků máme z Německa a Francie. Přijedou za námi a po ochutnávce propadnou světu olivového oleje,“ potvrdil manažer prodeje firmy Oleicola Jose Antonio Jimenez Molina.

Teď si za něj ale budou muset připlatit.  Stáčírny hlásí, že ceny už jdou o třetinu nahoru. A zdá se, že budou ještě stoupat. Například v Británii stojí litr extra panenského olivového oleje v přepočtu 225 korun, prodejci ale odhadují, že brzy stoupne na 315 korun.

Podobná situace bude i u nás, v tuzemsku se jeho cena zatím pohybuje okolo dvou set korun. „Olivový olej je už v současné době dost drahý, má dobrou image. Skutečností ale je, že náš místní řepkový olej je v mnoha parametrech lepší než ten olivový, také je výrazně levnější, takže já tuto zprávu vnímám jako vyšší možnost uplatnění našeho řepkového oleje,“ řekl agrární analytik Petr Havel.

Další ranou pro stáčírny olivového oleje je i úroveň kyselosti letošních plodů. Ta je vyšší než obvykle. To by mohlo například snížit zásoby prestižního extra panenského oleje nebo ho dokonce zbavit tohoto označení.