Šéf pražského letiště končí, na starost dostane IT

Praha - Jiří Pos, šéf Letiště Praha, odchází po třech letech z funkce. Nahradí ho zřejmě současný člen představenstva Jiří Kraus. Pos přejde k mateřskému Českému Aeroholdingu, kde bude mít na starosti IT systémy a rozvojové projekty, například nové ranveje. Informace o personálních změnách zveřejnil server E15. Posléze je potvrdil Ivo Vysoudil z marketingového oddělení Aeroholdingu.

Zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK/Štěrba Martin, Fluger René

„Jiří Pos ukončí své působení v představenstvu Letiště Praha a k 1. říjnu 2014 přejde do představenstva Českého Aeroholdingu,“ uvedl Vysoudil. Pos zřejmě nedostal od nového vedení holdingu na vybranou, píše E15. Na letiště přestoupil v roce 2006 z ČSA, kde působil 20 let a dotáhl to až na pozici viceprezidenta.

Český Aeroholding a jeho dceřiné společnosti v posledních měsících prochází výraznou personální obměnou. Koncem července rezignoval na post šéfa Aeroholdingu Miroslav Dvořák, kterého nahradil člen představenstva Václav Řehoř. Začátkem září odešel šéf ČSA Philippe Moreels a předsedou představenstva se stal Jozef Sinčák.

Ruzyňské letiště
Zdroj: ISIFA/Thinkstock
Autor: iStock/benkrut

ČSA chtějí propouštět ve velkém
  
Letecký dopravce, který loni prodělal téměř miliardu korun, se v současnosti potýká s nedostatkem kapitálu. Kvůli propouštění, které má mimo jiné postihnout třetinu pilotů a bezmála polovinu stevardů, je nyní společnost ve sporu s odbory.
  
Pražské letiště za osm měsíců letošního roku odbavilo zhruba 7,5 milionu cestujících, což je o procento meziročně více. Podle mluvčí letiště Evy Krejčí je pravděpodobné, že se takovýto meziroční růst podaří udržet i za celý letošní rok.