Lahůdkářský chrám nenalákal. Meinl zavře obchod na Můstku

Praha - Rakouská společnost Julius Meinl se rozloučí s centrem Prahy a kvůli nezájmu zákazníků zavře třípatrový obchodní dům s lahůdkami nedaleko Václavského náměstí. Konkrétní datum ještě nestanovila. Takzvaný Gurmánský palác uvedla do provozu loni v prosinci.

Obchod provozuje společnost Potraviny Můstek v podobě franšízy. Koncepce Gurmánského paláce coby obchodu s prodejní plochou okolo 2 200 metrů čtverečních a luxusní restaurace nebyla podle ní zákazníky přijata podle prvotních očekávání.

Meinl na Můstku nabízel sortiment ve stejném rozsahu jako slavný obchod společnosti na vídeňské hlavní nákupní třídě Am Graben. „Přestože maloobchodní trhy ve Vídni a v Praze jsou si v mnoha ohledech velmi podobné, ve specializovaném segmentu gurmánských potravin existuje mnoho rozdílů,“ zdůvodnila firma Potraviny Můstek své rozhodnutí.

Obchod se širokým sortimentem delikates, sýrů, masa a uzenin, čerstvých ryb a korýšů nebo cukrářských výrobků se nachází v těsné blízkosti Václavského náměstí, v ulici 28. října v objektu City Palais. Meinl ho otevřel v prosinci po osmi letech nepřítomnosti na českém trhu; coby obchodní řetězec předal v roce 2005 většinu ze svých prodejen Aholdu (Albert). Na tuzemském trhu předtím působil jedenáct let.

Gurmánský palác Julius Meinl
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Krumphanzl