Muž, který v Bělé pod Bezdězem zastřelil kvůli sporům dva sousedy, v nemocnici zemřel

Dva lidé v úterý zemřeli po střelbě v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. Podle policie šlo o vyhrocení dlouhodobého sousedského sporu, kdy 50letý muž zastřelil své dva sousedy – 40letého muže a jeho 72letou matku. Střelec poté obrátil zbraň proti sobě a v kritickém stavu byl převezen do nemocnice. Ve středu po poledni svým zraněním podlehl.

„Dlouhodobější sousedské spory vyvrcholily ve vzájemné napadení. Muž poté odešel do svého domu, kde si vzal svou legálně drženou zbraň a vrátil se na místo, kde zastřelil ženu a muže, šlo o matku se synem. Zbraň poté obrátil proti sobě a způsobil si vážná zranění, v současné době je v kritickém stavu v nemocnici,“ řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Později mluvčí doplnil, že muž útočil dvěma zbraněmi. Obě zbraně držel legálně.

Podle Boleslavského deníku popisují sousedé z ulice střílejícího muže jako podivína, podle nich přetrvávaly sousedské spory dlouhou dobu. Podle svědků zaznělo šest výstřelů. „Okamžitě jsme tušili, že právě tady se mohlo něco stát,“ řekl jeden ze svědků.