Kriminalisté reklamují nové odznaky. Nosit je mohou, jen pokud není vedro

Nové odznaky, které po průtazích začali kriminalisté používat letos v květnu, se rozpadají. Detektivové navíc podle Českého rozhlasu nemají jasno, jestli odznaky mohou nosit za každého počasí. Výrobce totiž uvádí, že výrobek je možno skladovat pouze mezi 7 až 25 stupni Celsia. Kriminalisté na odznaky čekali od loňského podzimu, první z nich pak začali reklamovat už po měsíci nošení.

Důvodem pořízení 1300 nových služebních odznaků pro kriminální policii bylo podle vedení policie to, že se ty původní příliš rozšířily a lidé je zneužívali. Detektivové se však po Novém roce nemohli prokazovat žádnými odznaky, ty staré totiž přestaly platit a nové dodavatel nestihl vyrobit.

Když policisté dostali první nové odznaky, začaly se po několika týdnech nošení rozpadat. Dodavatelská společnost Tyssa Technology je dostala zpět jako reklamaci. Mezi vady patří poškození uchycení nebo problém s barvou.

Policie výrobek již jednou reklamovala, první odznaky, které dorazily na přelomu března a dubna, byly tak nekvalitní, že je rovnou poslala zpět. Policisté už proto počítají, jak velké penále budou po firmě za pozdní dodávku chtít.