ČT24

ČT24
středa 29. července 2015 Marta

Stíhaný lékař Barták dál zůstane ve vazbě

Velikost textu:
aktualizováno 14. 6. 2012 12:10

Praha – Městský soud v Praze prodloužil podle informací České televize vazbu pro stíhaného lékaře Jaroslava Bartáka. Muž čelí obvinění ze sexuálního napadání svých asistentek. Žalobci už jeho případ poslali k soudu. Viní ho ze sedmi trestných činů, z nichž nejzávažnější je znásilnění. Trestního jednání se podle nich dopustil na 11 ženách a v případě odsouzení mu hrozí až 12 let vězení. Barták je ve vazbě od loňska, celý případ považuje za spiknutí s cílem ho diskreditovat.

Jaroslav Barták
Jaroslav Barták

Předseda senátu Stanislav Králík rozhodnutí zdůvodnil obavou, že by se obviněný mohl vyhýbat trestnímu stíhání nebo trestnou činnost opakovat. Senát nepřijal ani Bartákův písemný slib a nabídku peněžité záruky. Lékař ani jeho obhájce se k rozhodnutí nevyjádřili. "Termín nového líčení dosud nebyl stanoven, ale pokud nařízení nebude nic bránit, termín bude stanoven v zákonné tříměsíční lhůtě od podání obžaloby," dodala mluvčí městského soudu Martina Lhotáková.

Policie zadržela Bartáka koncem srpna loňského roku na pražském letišti po jeho návratu z dovolené. Po několikahodinovém výslechu ho obvinila a soud jej posléze poslal do vazební věznice. Barták se hájí tím, že ženy měly provozování sexuální činnosti ve smlouvě a v podstatě šlo o prostitutky. Spolumajitel modřanské kliniky byl obžalován ze znásilnění, sexuálního nátlaku, vydírání, nebezpečného vyhrožování, těžkého ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Lékař svým chováním způsobil újmu na psychice tří žen, a proto kriminalisté již dříve zpřísnili právní kvalifikaci jednoho z trestných činů. Místo desetiletého vězení si tak možná odsedí o dva roky delší trest.

Aféru spustila jedna z Bartákových bývalých asistentek Lucie, kterou údajně trýznil na dovolené na Filipínách. Dívka už dříve vypověděla, že ji vylákal pod záminkou pracovní cesty, tam ji bil, sexuálně napadal a vyhrožoval jí smrtí. Později se přidaly s oznámeními další ženy.

přehrát video
Barták dál zůstane ve vazbě
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.