ČT24

ČT24
čtvrtek 30. července 2015 Bořivoj

LIDEM chce sázet na slušnost a svobodu jednotlivce

Velikost textu:
aktualizováno 8. 6. 2012 16:45

Praha - Politická strana LIDEM dnes zveřejnila své programové priority. Chce stavět na slušnosti a svobodě jednotlivce. Uskupení zformované okolo vicepremiérky pro boj s korupcí Karolíny Peake dnes také spustilo provizorní verzi svého webu na adrese www.lidem.cz.

Karolína Peake
Karolína Peake

"V politice chceme prosazovat taková pravidla, aby se prosadila a vyplatila obyčejná lidská slušnost. Chci ukázat, že slušný člověk není hloupý člověk," uvedla Peake v tiskovém prohlášení. "Naší politikou je respekt ke svobodě jedince a maximální podpora jeho rozvoje," dodala vicepremiérka.

LIDEM bude prosazovat ekonomické a osobní svobody, úsporný stát nazatěžující občany, podporu důstojnému stáří či těm, kteří se bez vlastní viny dostali do tíživé situace. Dále chtějí snížit byrokratickou zátěž, podporu poctivých podnikatelů a investice do vzdělání, vědy, výzkumu a infrastruktury, uvádějí programové priority. Cílem LIDEM je "vrátit politice a demokracii důvěru občanů", uvedla Peake.

Strana dnes spustila svou provizorní webovou stránku. "Nový web ve stranických barvách vznikne až po 10. červnu, vybereme logo strany z desítek návrhů, které nám v rámci vyhlášené soutěže přicházejí," uvedla Peake. Soutěž strana vyhlásila krátce po svém vzniku, kdy vypsala finanční odměnu pro vítězný návrh grafického symbolu LIDEM.

"Dočasné" internetové stránky mají sloužit ke komunikaci s příznivci strany či případnými zájemci o spolupráci, kteří na webu naleznou kontaktní informace. Stránky budou obsahovat také aktuality, tiskové zprávy, stanovy či právě nově vypracovaná programová a hodnotová východiska strany.

Strana LIDEM vznikla odchodem Peake a části dalších politiků z Věcí veřejných, za které byli původně zvoleni do Poslanecké sněmovny. Odchod zdůvodnili svým nesouhlasem s politikou ultimát a konfrontací, kterou VV prosazovaly vůči svým koaličním partnerům. VV později vládní koalici opustily a přešly do opozice. LIDEM svůj název zveřejnila v květnu. Podle Peake vychází ze slov "liberální demokraté".

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.