Mladík podřezal rodiče. Soud ho poslal na 17 let do vězení

Dvaadvacetiletý Vietnamec stráví za vraždu svých rodičů 17 let ve vězení. Mladík se k činu přiznal, otce a matku loni v srpnu po dlouhodobých konfliktech podřezal v zázemí jejich večerky v Praze 5. Těla později odvezl do lesa, zapálil a pozůstatky schoval do křoví. Za dvojnásobnou vraždu hrozilo obžalovanému až doživotí. Verdikt není pravomocný. 

„Je mi to strašně líto, hlavně kvůli bratrovi, protože je teprve na střední škole a zůstal na všechno sám. Rodiče máme jenom jedny a to, co jsem udělal, je prostě neodpustitelné,“ řekl mladík u pražského městského soudu.

Státní zástupkyně mu navrhovala 19 až 20 let vězení. Soud se ale rozhodl uložit trest ve spodní polovině sazby. „Soud zohlednil celou škálu polehčujících okolností. Předně se jedná o okolnosti v rodině,“ vysvětlila předsedkyně senátu Hana Hrnčířová.

„Na druhou stranu je třeba vzít v úvahu, že jde o vraždu rodičů. Není možné přehlédnout ani to, jakým způsobem se obžalovaný choval po vraždě a jakým způsobem naložil s těly,“ doplnila. Od vyššího trestu mladíkovi pomohlo i vyjádření znalců, podle kterých se může dobře začlenit zpět do společnosti. 

Podle soudkyně vraždil mladík v afektu

Mladík před soudem řekl, že mu otec vytýkal nevykonanou práci, a proto se po něm ve vzteku ohnal nožem, který zrovna myl. Rodiče ho prý často fyzicky trestali za maličkosti a zlobili se na něj, protože odešel z vysoké školy. Otce pořezal na krku, poté stejným způsobem zavraždil i matku. Soud mladíkovi uvěřil, že matku k mrtvému otci přivolal sám, když si uvědomil, co udělal. Napadl ji až poté, co se na něj s výčitkami vrhla a začala ho škrábat. 

„Pokud by k chování otce došlo v okamžiku, kdy by obžalovaný rovnal nějaké zboží do regálu, možná by po něm jen hodil nějaké zboží. Bohužel v daném okamžiku držel v ruce nůž a tento nůž proti otci použil,“ konstatovala soudkyně, podle níž si pachatel počínal v afektu.

Těla mladík zabalil do potravinové fólie a přenesl do auta v suterénu. O několik dní později je odvezl, protože jeho bratr se po nich začal shánět a brzy měla dorazit policie. Na Rokycansku sjel z dálnice do lesa a těla zapálil. Autem je prý poté ještě přejel, aby se mu těla snadněji odklízela.