ČT24

ČT24
pondělí 3. srpna 2015 Miluše

Policie konečně uzavřela kauzu největší pyramidové hry

Velikost textu:

Praha - Po šesti letech uzavřela policie kauzu největší pyramidové hry u nás, známé jako Avalanche (česky lavina). Detektivové navrhují poslat před soud čtyři manažery firmy Rhinoceros za to, že prý připravili více než pět tisíc lidí o stovky milionů korun. Oběti často naletěly na slib pohádkových zisků, ale nakonec se dostaly do vážných finančních problémů.

Kauza pyramidové hry Avalanche
Kauza pyramidové hry Avalanche

Do projektu Avalanche firmy Rhinoceros se nakonec zapojilo přes pět tisíc lidí. Společnost jim slibovala podnikat v pojišťovnictví. Podmínkou bylo ale nejprve dát společnosti formou půjčky šedesát osm tisíc korun. "My klademe třem osobám za vinu, že podvedli své klienty o 400 milionů korun," podotkl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Firma klientům slibovala rychlý výdělek peněz

Firma lákala klienty na uzavřených setkáních zejména v severních Čechách. Lidem nabízela, že si za krátkou dobu mohou vydělat statisíce korun. "Vy se jako naši hosté zavazujete k tomu, že celý nápad, celé know-how našeho obchodu, nebudete nikde soukromě prezentovat bez svolení akciové společnosti," to vykládal jeden z reprezentantů projektu Avalanche.

Pokud by vinu představitelů firmy uznal i soud, mohli by ve vězení strávit až deset let, to ale nepomůže klinetům, celková částka, o kterou přišli, totiž zdaleka nepokryje majektek zabavený představitelům firmy. 

přehrát video
Reportáž Jiřího Hynka
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.