ČT24

ČT24
úterý 4. srpna 2015 Dominik

Bartákův řidič: Byl jsem u toho, když zbil asistentku

Velikost textu:
aktualizováno 5. 5. 2012 13:55

Praha - Dlouholetý zaměstnanec lékaře Jaroslava Bartáka se rozhodl promluvit. Podle informací Bartákova řidiče, který u lékaře sloužil sedm let, byl muž dokonce u jednoho případu, kdy Barták surově zbil svou asistentku. Svého šéfa nazývá ďáblem, píše server Lidovky.cz.

Jaroslav Barták
Jaroslav Barták

Dívky měly z Bartáka, podle výpovědi řidiče Josefa, panický strach. Bály se jít na policii, ale svěřovaly se jemu. Ukazovaly mu dokonce výhrůžné sms. Proč se Bartákův řidič rozhodl promluvit? "Holkám to dlužím. Snad to aspoň takhle trochu odčiním," říká. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Bartákovu aféru spustila jedna z jeho bývalých asistentek Lucie, kterou údajně lékař trýznil na dovolené na Filipínách. Dívka už dříve vypověděla, že ji vylákal pod záminkou pracovní cesty. Tam ji údajně bil, sexuálně napadal a vyhrožoval jí smrtí. Později se přidaly s oznámeními další ženy.

Jaroslav Barták
Jaroslav Barták

Policie zadržela Bartáka koncem srpna loňského roku na pražském letišti ihned po jeho návratu z dovolené. Po několikahodinovém výslechu ho obvinila a soud jej posléze poslal do vazební věznice na Pankráci.

Barták je od loňska stále ve vazbě. Státní zástupce mu ji v březnu prodloužil kvůli obavě, že by mohl uprchnout nebo ve své trestné činnosti pokračovat. Proti prodloužení vazby podal Barták další stížnost, která byla zamítnuta.

Zdroj: iDNES

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.