Dítě je vždy nadějí, nesli účastníci pochodu pro život

Centrem Prahy prošli odpůrci potratů, podle organizátorů Národního pochodu pro život to bylo přes 4 tisíce lidí. Již šestnáctý ročník má upozornit osamělé ženy zaskočené těhotenstvím na to, že nemusí situaci řešit umělým přerušením, uvedla jedna z pořadatelek Zdeňka Rybová.

Pochod pro život prošel centrem Prahy
Zdroj: ČTK Autor: Kateřina Šulová

„Nebudeme-li mít dostatek děcek, tak se ztratíme z povrchu zemského. Nejen jako český národ nebo česká společnost, ale je to také otázka samotné církve,“ řekl k pochodu kardinál Dominik Duka, který se ho také zúčastnil.

Spolu s ním šli průvodem lidé všech věkových kategorií, včetně velkého množství dětí, i řada kněží, řeholníků a řádových sester. Účastníci nesli třeba české vlajky, modro-červeno-bílé balonky, transparenty proti potratům nebo desítky symbolických bílých křížů.

Video BEZ KOMENTÁŘE: Prahou prošel Národní pochod pro život
video

BEZ KOMENTÁŘE: Prahou prošel Národní pochod pro život

U Národního divadla na ně čekalo několik odpůrců akce, kteří drželi nápisy s nesouhlasnými transparenty. Na nich byla například hesla „Moje tělo, moje volba“ nebo „Chráněný sex není zločin“. Pochod, kterého se také zúčastnil vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), pak vyvrcholil pod sochou svatého Václava.