ČT24

ČT24
pondělí 3. srpna 2015 Miluše

Lékařské odbory daly vládě dva měsíce na řešení platů

Velikost textu:

Praha - Lékařské odbory dávají vládě dva měsíce na vyřešení situace kolem platů zdravotníků. Trvají na slíbeném přidávání, jinak budou jednat na svém sněmu 24. dubna o případných protestech, uvedl šéf Lékařského odborového klubu (LOK) Martin Engel.

Lékařské odbory daly vládě na řešení platů lhůtu dva měsíce
Lékařské odbory daly vládě na řešení platů lhůtu dva měsíce

Na zvýšení platů se loni s lékařskými odbory dohodl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) pod tlakem akce Děkujeme, odcházíme, v níž dala výpověď čtvrtina nemocničních lékařů. Původně se mělo od ledna přidávat o deset procent. Heger koncem roku ale uvedl, že se kvůli nepříznivé ekonomické situaci od ledna zvednou příjmy o 6,25 procenta.

Peníze zaměstnancům přidaly letos jen státní nemocnice, kterým to ministr nařídil. Zařízení v krajích na to prý nemají. Premiér Petr Nečas (ODS) se s odbory dohodl na analýzách toho, zda jsou na růst mezd v úhradové vyhlášce peníze. Podle Hegera jsou, podle odborářů a nemocnic chybějí.

Lékařské odbory dávají vládě na vyřešení situace a zajištění růstu příjmů dva měsíce. Pokud by se situace nezměnila, jednaly by o případných protestech, a to 24. dubna na sněmu LOK. Hromadné výpovědi jako loni při protestní akci Děkujeme, odcházíme ale neplánují.

přehrát video
Tisková konference LOK
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.