Paroubková porušila zákon, za dům platila v hotovosti
Praha - Manželé Paroubkovi se při koupi domu na řeckém ostrově Ithaka zřejmě dopustili přestupku, za který by mohli zaplatit až půlmilionovou pokutu. Petra Paroubková totiž předala prodávající straně 100 000 eur, tedy asi 2,5 milionu korun, v hotovosti, což zakazuje zákon EU proti praní špinavých peněz. Paroubek se proti informacím ohradil, platby byly podle něho bezhotovostní.
Petra Paroubková zveřejnila kupní smlouvu na internetu a podle deníku Blesk z ní vyplývá, že platila v hotovosti. Podle unijního zákona je však jakákoliv hotovostní platba nad 3 000 eur nelegální. Nejedná se nicméně o trestný čin, ale přestupek, za který hrozí v Česku pokuta až půl milionu korun.
"Platby proběhly bezhotovostně, jsme schopni to kdykoli doložit," zdůraznil Paroubek na dnešní tiskové konferenci, na kterou přinesl bankovní výpisy. Záležitost pokládá za účelovou štvanici. "Není pravda, že by moje žena něco vezla v igelitce," podotkl. Paroubková žádá podle jejího manžela od deníku omluvu, jinak hrozí žalobou.
Paroubkovi si dvoupodlažní domek na ostrově Ithaka pořídili letos na jaře. Finance na jeho koupi a rekonstrukci blížící se pěti milionům údajně získali z prodeje svých knih. Média však poukazují na skutečnost, že okolnosti prodeje jsou podivné. Podle nakladatelů a knihkupců měli Paroubkovi nesrovnatelně lepší finanční podmínky než nejznámější čeští spisovatelé. V kamenných obchodech navíc zmizely maximálně stovky jejich knih.
Hlavní zprávy
-
VideoMatka chlapce z Břeclavi se Romům omlouvá, vrátila i stotisícový dar aktualizováno před 8 minutami Břeclav - Matka chlapce z Břeclavi se omlouvá všem Romům za to, že si její syn vymyslel brutální napadení a svedl ho na tuto menšinu. Dosud prý nepochopila, proč jí syn neřekl ... -
VideoVýstava v Senátu ukazuje okolnosti operace Anthropoid vydáno před 1 hodinou Praha - Okolnosti odbojářské operace Anthropoid i život v protektorátu Čechy a Morava přibližuje ode dneška výstava ve Valdštejnské zahradě, uspořádaná k 70. výročí atentátu na ... -
Nejvyšší soud přerušil Smetanovi trest vydáno před 54 minutami Brno - Nejvyšší soud přerušil výkon trestu Romanu Smetanovi, jež v Olomouci kreslil politikům na předvolebních reklamách tykadla. Na rozhodnutí o stížnosti pro porušení zákona, ... -
VideoChlapec prý šikanuje děti ve školce, skončil na policii vydáno před 18 minutami Hradec Králové – Sedmiletý chlapec skončil na policejní služebně poté, co si rodiče dětí z mateřské školky Třebechovická v Hradci Králové stěžovali na jeho chování. ...
Další v rubrice
-
Videopřed 38 minutami Práva v Plzni nesmí přijímat studenty magisterského oboru
-
Videopřed 50 minutami AI: Svět loni promrhal šanci na změnu
-
před 1 hodinou Muž matky přiměl k focení jejich obnažených dětí, které pak osahával
-
Videopřed 3 hodinami U Ratha se našlo dalších 10 milionů, šlo prý o úspory
Nejčtenější v rubrice
- 22. 5. 2012 22:20 Imunitní výbor doporučil poslancům potvrdit Rathovo stíhání
- 22. 5. 2012 20:10 Odposlechy: Rath měl z úplatku radost
- 23. 5. 2012 22:41 Mladík z Břeclavi si napadení vymyslel, bál se reakce matky
- 23. 5. 2012 22:54 Advokáti: Rath je na cele sám a stěžuje si na málo informací
- 22. 5. 2012 19:46 Rathova manželka popřela jakoukoli spolupráci s Šejnostem, prý i lhal o kauze
- 23. 5. 2012 19:00 Rath by mohl vystoupit na uzavřeném jednání sněmovny. Co na to právníci?

